Lustra we wnętrzach

To prawda, że lustra pasują do każdego wnętrza. Bez różnicy na rodzaj pomieszczenia lustro stanowi doskonały dodatek dekoracyjny, ale też funkcjonalny. Bez lustra trudno wyobrazić sobie salon, łazienkę czy sypialnię, a już z całą pewnością garderoby. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat luster we wnętrzach.

 

Jakie lustro w salonie?

 

Salon jest doskonałym wnętrzem do wyeksponowania dużego dekoracyjnego lustra. Na ścianie może znaleźć się eleganckie owalne lustro w stylowej ramie lub prostokątne nowoczesne lustro powieszone na przykład nad komodą. Warto pamiętać, że lustro w małym salonie optycznie powiększy wnętrze.

 

Łazienka – obowiązkowe lustro

 

Łazienkę trudno wyobrazić sobie bez lustra. Tu możliwości mogą być naprawdę różne. Możemy zdecydować się na mniejsze lusterko do wykonywania makijażu czy do golenia, ale też duże lustro nad umywalką. W małych wnętrzach z całą pewnością przyda się natomiast lustrzana tafla na całej ścianie od sufitu aż do podłogi.

 

Jaki rodzaj lustra do sypialni?

 

Toaletka w sypialni obowiązkowo musi posiadać lustro. Jeśli zdecydujemy się jednak na duże lustro  ścienne, warto wyposażyć je w oświetlenie. W ten sposób uzyskamy optycznie większe pomieszczenie, a jednocześnie nietuzinkowy urok wnętrza.

 

Lustro w przedpokoju

 

Do przedpokoju czy holu warto wybrać duże lustro, w którym będziemy mogli zobaczyć całą naszą sylwetkę. Z uwagi na zwykle niewielkich rozmiarów przedpokoje, tu również lustro odegra oprócz roli funkcjonalnej, rolę dekoracyjną.

Artykuł posiada 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *