Betonowe aranżacje

Beton jest obecnie bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Możemy używać go nawet do wykonania dekoracji domowych. Najważniejsze to fakt, że jest wodoodporny, a więc nadaje się jako materiał do naszych kuchni i łazienek. Zajrzyjmy więc do tych pomieszczeń i sprawdźmy, gdzie dokładnie możemy użyć betonu architektonicznego?

 

Beton do salonu

 

W salonie możemy pozwolić sobie na naprawdę oryginalny motyw wnętrzarski, a dokładnie ścianę w betonie, która stanowić będzie tło dla kompletu wypoczynkowego. Ścianę w betonie możemy wykonać także w ramach kącika telewizyjnego lub wykończenie przy oknie. Jeśli chodzi o płyty z betonu architektonicznego, to mamy na rynku dostęp do naprawdę ciekawych faktur i kolorów. Dzięki takiej różnorodności możemy stworzyć zupełnie oryginalny wystrój w salonie.

 

Łazienka w betonie

 

Łazienkę  na szczęście też można urządzić w betonie. Dzięki temu, że to materiał wodoodporny, może zostać użyty na ścianach, jako obudowa wanny, jak również blatu umywalki. Obecnie bardzo modne są też betonowe konsole, na które warto zwrócić szczególną uwagę, urządzając łazienkę w nowoczesnym stylu.

 

Beton w kuchni

 

Oprócz wodoodporności warto pamiętać, że beton architektoniczny jest także materiałem odpornym na wysoką temperaturę. Świetnie nadaje się więc jako materiał na blaty kuchenne, ale też ogólnie na meble czy kuchenną podłogę. Beton w kuchni warto połączyć z ciekawym akcentem kolorystycznym jak na przykład zielenią, czerwienią czy pomarańczem w dodatkach.

Artykuł posiada 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *